NOVÁ VÝSTAVA: LITOVELSKÉ VYSÍLAČE - NEDOŽITÉ ŠEDESÁTINY

Při pohledu na dnešní spojovací technologie musíme uznat, že vývoj kráčí mílovými kroky kupředu. Výstavou v litovelském muzeu si v jarních měsících letošního roku připomínáme nedožité šedesátiny litovelského radiokomunikačního střediska, které nejen v Litovli, ale i ve světě zanechalo svou nesmazatelnou stopu.

Litovelské vysílače - nedožité šedesátiny

Výstava je vhodná pro všechny generace – ti starší si zavzpomínají nad dobovými fotografiemi a předměty, děti a studenti mají možnost si prostřednictvím několika interaktivních prvků vyzkoušet některé činnosti, se kterými se již v běžném životě nesetkají – uvidí funkční vrcholové osvětlení stožáru, poslechnou si krystalku nebo rádio z 50. let 20. století, vyzkouší si pájení, komunikaci morseovkou pomocí telegrafního klíče apod.

Na webových stránkách muzea najdete také video z odstřelu litovelských vysílačů a fotografie z výstavy. V menším výstavním sále Muzea Litovel je otevřena denně od středy do neděle od 14. března do 23. června 2013.

Vernisáž proběhla ve středu 13. března 2013 v 16 hodin v Muzeu Litovel. Téměř šedesátiletou etapu zhodnotil dlouholetý ředitel Jiří Kareš, promluvil také Miroslav Rosmann, který celý vyklizený areál 31. prosince 2012 předával novému majiteli. 

Kontaktní osoby:

Mgr. Zdeňka Frištenská a Mgr. Robert Najman Muzeum Litovel Tel.: 585 341 465 Email: muzeum(at)muzeumlitovel.cz

Miroslav Rosmann Tel.: 603 489 178