Oživlá řemesla: XVI. ročník

pondělí 26. prosince 2022, 14:00 – 18:00

Po dvou letech přerušení se do litovelského muzea vrátila již tradiční vánoční akce. Jak už je zvykem, konala se na druhý svátek vánoční.  V odpoledních hodinách až do večera ožila expozice litovelských řemesel, kde se sešli různí řemeslníci a představili hrubou i jemnou ruční práci. Pravidelní návštěvníci se mohli těšit z nových tváří, ale i na těch již známých z předchozích ročníků. Jako obvykle byly některé výrobky i k zakoupení. 

Co se dělo? Návštěvníci viděli tvorbu keramiky, zdobení perníčků a ochutnali oblíbené pohoštění z domácí zabíjačky. Historický spolek Kirri do muzea dovedl mimo jiné dobové řemeslo výrobu růženců. V pozadí sál rozezněla Hanácká môzêka Litovel.  Nově bul prostor účinkujících řemeslníků rozšířen o muzejní dvůr, kde byl při práci k vidění kovář a obnovena tradice lití olova. Činorodí návštěvníci se  zapojili v přízemní dílně a vyzkoušeli si vlastní tvorbu.

Nechybělo drobné občerstvení a teplé nápoje. Další informace sledujte na www.muzeumlitovel.cz nebo na facebooku Muzea Litovel. 

Kolektiv litovelského muzea a Historický spolek Kirri děkuje všem účinkujícím a návštěvníkům příjemnou vánoční atmosféru!