Objednávky skupinových prohlídek provádějte pouze na tel.  585 341 465. Děkujeme.

Výstava řezbáře Miroslava Havlíčka

Výstava M. Havlíček
Anotace:Výstava řezbáře Miroslava Havlíčka v TIC Litovel.
Místo konání:Turistické informační centrum Litovel
Datum konání:1.12.2021 až 26.2.2022 od 8:00 do 17:00 hodin
Tematická kategorie:Výtvarné umění - sochařství
Více informací na:www.tic.litovel.eu
Pořadatel:Městský klub Litovel

Podrobný popis:

Od 1. prosince máte možnost navštívit v Turistickém informačním centru Litovel novou výstavu, která byla vytvořena díky šikovným rukám řezbáře Miroslava Havlíčka z Březiny. Jistě jste nepřehlédli vyřezávaný betlém, který zdobí naše náměstí pod vánočním stromkem. Tento betlém připravoval pan Havlíček více než dva měsíce k dalšímu zpracování pro svého kamaráda. „Sochy mají asi 120 cm na výšku a jsou z lipového dřeva. Dřevo je přírodní, jemně mořené a napuštěné olejem, aby bylo odolné proti povětrnostním podmínkám,“ říká průmyslový řezbář.

K práci se dřevem jsem se dostal v Německu v roce 1992, kde jsem byl rok a půl a naučil jsem se strojní řezání. Když jsem se vrátil, začal jsem nejprve dělat věci do interiérů, pak pomalu přišly sochy, ruční vyřezávání a začal jsem dělat i reliéfy. Jsem samouk, vzpomíná na začátky a doplňuje, že jeho vlastní díla i dřevěné polotovary jsou k vidění nejen u nás, ale i v zahraničí. Podílel se i na výrobě betlému pro papeže.

Mou hlavní činností je řezbařina, ale také příprava pro kolegy v podobě předřezávání soch a jejich zvětšování. Na to mám i speciální stroje, jediné v republice. Je to tvrdá práce, ale když se něco povede, tak vás to baví,“ říká Miroslav Havlíček.

Výstava bude přístupna až do 26. února od pondělí do pátku od 8 do 17 hod. a v sobotu od 9 do 15 hod. Vstupné dobrovolné.