plakát střechy   úprava na web

Od prvního února mají návštěvníci muzea možnost shlédnout nově otevřenou výstavu věnující se historickým střechám a krovům na Moravě. Jedná se o projekt stavební fakulty Vysoké školy báňské - Technické univerzity Ostrava, Ústavu teoretické a aplikované mechaniky AV ČR a firmy Thermo Sanace, s.r.o. Cílem výstavy je přiblížit návštěvníkům stavbu a příběhy starých střech a pokusit se tak o jejich uchování pro budoucí generace. K vidění budou například modely krovů, šindele, pálené tašky z různých století aj. Raritou je pak kovová střešní taška - výsledek experimentu s materiály ve stavitelství.