Letáček   Káva na výšku

Aktuální výstava: 28. dubna 2016 - 18. září 2016
Káva, jak ji známe i neznáme

(ve spolupráci s Muzeem v Bruntále, SacerGape s.r.o., Vesnickým muzeem Želechovice, Vlastivědným muzeem v Olomouci a soukromými sběrateli)

Tisková zpráva, 3. 6. 2016

Výstava Káva, jak ji známe i neznáme

Muzeum Litovel zve do výstavních prostor všechny příznivce kávy. Od 28. dubna 2016 můžete denně od středy do neděle od 9 do 17 hodin navštívit novou výstavu nazvanou Káva, jak ji známe i neznáme, na jejímž vzniku se podílelo několik institucí i jednotlivců. Větší část muzeu zapůjčilo Muzeum v Bruntále, pražírna kávy Sacer Gape, s. r. o., Vlastivědné muzeum v Olomouci, Vesnické muzeum Želechovice. Dále se na přípravě podíleli příznivci Muzea Litovel, členové Muzejní společnosti Litovelska a soukromí sběratelé.

Výstava představuje fenomén jedné z největších světových komodit v obecném i regionálním měřítku. Součástí je i několik interaktivních prvků, které vyzkouší váš zrak, čich, chuť i hmat.

Během celé výstavy je připraveno několik doprovodných programů – přednášky o kávě, kávová odpoledne na různá témata, tvoření pro 1. stupeň základních škol (pro předem nahlášené třídy) i workshop na téma Domácí příprava kávy, který povede majitel pražírny Sacer Gape s. r. o., pan Petr Rajt.

Po celou dobu konání výstavy je k dispozici návštěvníkům čerstvě mletá zrnková káva a jako zákusek kávové zrno, regionální potravina z cukrářské dílny místní Střední odborné školy.

Výstavu zakončíme v neděli 18. září 2016 speciálním odpoledním programem.

ke stažení:  ikona souboruTISKOVÁ ZPRÁVA KÁVA, JAK JI ZNÁME I NEZNÁME 3 6 2016.