plakát   výstava 100 let

Na počest stoletého trvání naší republiky otevřelo také litovelské muzeum tematickou výstavu. Jejím cílem není pouze oslavit významné jubileum a připomenout proměny Československa od roku 1918 dosud, ale především ukázat to nejzajímavější z nově shromážděných sbírek Muzea Litovel a prezentovat důležité změny města Litovle. Na výstavě si přijdou na své zájemci o politickou historii, kulturu, sport, školství, zdravotnictví i další důležitá témata. K vidění je například část havarovaného bojového letounu z druhé světové války, hanácký svatební čepec "pantlík" nebo kroj na dvouletého chlapce, či pomůcky ze zaniklé školy pro slabozraké.

100 let ČSR a Litovel