>
>

Skupinové prohlídky objednávejte na tel.  585 341 465. Děkujeme. 

Řemesla

formou stylizovaných dílen představena ruční práce našich předků

Frištenský

život, kariéra i odkaz výrazné sportovní osobnosti se vztahem k Litovli

Gramofony

záznam a zpětná produkce hudby, historie a současnost litovelské výroby gramofonů

plakát Rýmařov

Muzejní společnost Litovelska ve spolupráci s Muzeem Litovel srdečně zvou na zájezd do Rýmařova. 


Na co se můžete těšit? Centrem Rýmařova a jeho historií nás provede Mgr. Vyhlídal z Městského muzea Rýmařov. Následovat bude prohlídka barokního skvostu – tzv. kaple v Lipkách. Kaple Nanebevzetí Panny Marie, je význačná nejen svou architekturou, ale i svou nástěnnou, stropní a sochařskou výzdobou, na které se podílelo několik moravských mistrů barokního umění. Po poledni budou mít účastníci zájezdu dostatečné volno k obědu a k navštívení libovolného turistického cíle např. Městského muzea Rýmařov, Galerie Marie Kodovské nebo k ochutnávce z místních minipivovarů Excelent či Morous.  Zájezd završí speciální komentovaná prohlídka expozice textilu a provozu tkalcovny v budově Hedva Český Brokát. Formou improvizované divadelní hry přiblíží herci v dobových kostýmech vývoj rýmařovské textilní výroby.  Návrat do Litovle se předpokládá mezi 17. a 18. hodinou.

Zájezd se uskuteční ve středu 21. 9. 2022. Doprava tam i zpět bude zajištěna autobusem.  Cena zájezdu je 350,- Kč (pro členy MSL 300,- Kč). V ceně je zahrnuta doprava a vstupy na pevné body programu.

Rezervace je možná osobně v Muzeu Litovel, na tel. 585 341 465 nebo na e-mail: muzeum@muzeumlitovel.cz, a to do středy 14. 9. 2022 nebo do zaplnění kapacity. Platby hotovostně v muzeu nebo po domluvě na bankovní účet. Storno bez poplatku je možné do neděle 18.9.2022.


Rýmařov

plakát Rýmařov

plakát Rýmařov

 
HEDVA mimořádné prohlídky 2022

HEDVA mimořádné prohlídky 2022

 
rýmařov jejich propagace

rýmařov jejich propagace

 
 
litovel knihovna mikroregion icko klub Revuca do muzea Museumcz Asociace