Skupinové prohlídky objednávejte na tel.  585 341 465. Děkujeme.

plakát Rýmařov

Muzejní společnost Litovelska ve spolupráci s Muzeem Litovel srdečně zvou na zájezd do Rýmařova.

Na co se můžete těšit? Centrem Rýmařova a jeho historií nás provede Mgr. Vyhlídal z Městského muzea Rýmařov. Následovat bude prohlídka barokního skvostu – tzv. kaple v Lipkách. Kaple Nanebevzetí Panny Marie, je význačná nejen svou architekturou, ale i svou nástěnnou, stropní a sochařskou výzdobou, na které se podílelo několik moravských mistrů barokního umění. Po poledni budou mít účastníci zájezdu dostatečné volno k obědu a k navštívení libovolného turistického cíle např. Městského muzea Rýmařov, Galerie Marie Kodovské nebo k ochutnávce z místních minipivovarů Excelent či Morous.  Zájezd završí speciální komentovaná prohlídka expozice textilu a provozu tkalcovny v budově Hedva Český Brokát. Formou improvizované divadelní hry přiblíží herci v dobových kostýmech vývoj rýmařovské textilní výroby.  Návrat do Litovle se předpokládá mezi 17. a 18. hodinou.

Zájezd se uskuteční ve středu 21. 9. 2022. Doprava tam i zpět bude zajištěna autobusem.  Cena zájezdu je 350,- Kč (pro členy MSL 300,- Kč). V ceně je zahrnuta doprava a vstupy na pevné body programu.

Rezervace je možná osobně v Muzeu Litovel, na tel. 585 341 465 nebo na e-mail: muzeum@muzeumlitovel.cz, a to do středy 14. 9. 2022 nebo do zaplnění kapacity. Platby hotovostně v muzeu nebo po domluvě na bankovní účet. Storno bez poplatku je možné do neděle 18.9.2022.

Rýmařov

plakát Rýmařov