>
>

Skupinové prohlídky objednávejte na tel.  585 341 465. Děkujeme. 

Řemesla

formou stylizovaných dílen představena ruční práce našich předků

Frištenský

život, kariéra i odkaz výrazné sportovní osobnosti se vztahem k Litovli

Gramofony

záznam a zpětná produkce hudby, historie a současnost litovelské výroby gramofonů

plakát 2022

pondělí 26. prosince 2022, 14:00 – 18:00

Po dvou letech přerušení se do litovelského muzea vrací již tradiční vánoční akce. Jak už je zvykem, koná se na druhý svátek vánoční.  V odpoledních hodinách až do večera ožije expozice litovelských řemesel, kde se sejdou různí řemeslníci a představí hrubou i jemnou ruční práci. Pravidelní návštěvníci se mohou těšit na nové tváře, ale i na ty již známé z předchozích ročníků. Jako obvykle budou některé výrobky i k zakoupení. 

Co Vás letos čeká? Těšit se můžete na ukázky tvorby keramiky, zdobení perníčků a oblíbené pohoštění z domácí zabíjačky. Historický spolek Kirri do muzea dovede mimo jiné dobová řemesla jako opracování jantaru nebo výrobu růženců. V pozadí sál rozezní Hanácká môzêka Litovel.  Nově bude prostor účinkujících řemeslníků rozšířen o muzejní dvůr, kde bude při práci k vidění kovář a obnovena tradice lití olova. Činorodí návštěvníci se budou moci zapojit v přízemní dílně a vyzkoušet si vlastní tvorbu.

Bude zajištěno drobné občerstvení a teplé nápoje. Další informace sledujte na www.muzeumlitovel.cz nebo na facebooku Muzea Litovel. 

Kolektiv litovelského muzea a Historický spolek Kirri se těší na Vaši návštěvu!

litovel knihovna mikroregion icko klub Revuca do muzea Museumcz Asociace