Objednávky skupinových prohlídek provádějte pouze na tel.  585 341 465. Děkujeme.

kašpárek detail

Koncem dubna bude v prvním patře muzea otevřena nová výstava, která se pokusí návštěvníkům představit loutky nejrůznějšího provedení. K vidění budou nejenom klasické marionety a maňásci, ale také stínové divadlo, vařečkové loutky, prstoví maňásci, domácí rodinná divadélka a další. Hlavní část výstavy budou tvořit předměty ze sbírek Vlastivědného muzea v Olomouci a z dochovaného souboru věcí ve Lhotě nad Moravou. Dále zde bude prezentace loutek z DDM Litovel a od soukromých sběratelů. Výstava bude přístupná v otevírací době muzea až do konce srpna.