Od konce září 2016 bude v našem muzeu až do 10. ledna 2017 k vidění nová výstava nazvaná Optické klamy. Ačkoliv představují naše oči nejdůležitější smysl, kterým poznáváme okolní svět, velice často nás dokáží klamat. Ukazují nám věci, které ve skutečnosti neexistují. Matou nás v rozměrech, tvarech předmětů i perspektivě. Ne vždy je to ovšem pouze jejich vina. Výstava vás provede hlavními typy optických klamů a přiblíží vám, jak vlastně tyto iluze vznikají. To vše jednoduchou a zábavnou formou, která je uzpůsobená dětem i dospělým.