Další doprovodný program k výstavě Zmatené peníze se uskutečnil v expozici řemesel. Člen Muzejní společnosti Litovelska, z. s. David Křížan se ve své prezentaci zastavil u zajímavých symbolik nejen československé měny. Řada zmíněných skrytých poselství byla z oblasti politiky nebo erotiky, v některých případech šlo o ústní lidovou slovesnost a bujnou představivost lidí, které tyto symboly na mincích a bankovkách objevili. Po skončení přednášky si mnozí přítomní prohlédli i aktuální výstavu Zmatené peníze. Do Muzea Litovel si v úterý 13. června 2017 na tuto akci našlo cestu celkem 16 osob, z toho 11 členů MSL.

Přednáška Tajná poselství naší měny

TAJNÁ POSELSTVÍ NAŠÍ MĚNY (3)

TAJNÁ POSELSTVÍ NAŠÍ MĚNY (1)

TAJNÁ POSELSTVÍ NAŠÍ MĚNY (5)